Farve: Dusty mauve
Bedømmelse 4.8 af 5
9
Vis detaljer

Lindberg Jakke Melbourne Jacket

405 DKK 579 DKK -30%

Del købet op med Elpy.
Betal fra 64/mdr.
Læs mere

Elpy logo

2 tilbage på lager,  levering 2-4 hverdage

I vores Outlet finder du mærkevarer og vores egne produkter til altid lave priser. Her samler vi de produkter, som er ved at udgå af vores sortiment, og derfor er vores outletpriser så lave. Shop kvalitetsdesign til spotpris!

Jakker fra Lindberg

Jakke Melbourne Jacket fra Lindberg i smidig, slidstærk softshell som er vandafvisende. Vandsøjletryk 5.000 mm og åndbarhed 5.000 g/m2/24h. Inderside i blød fleece.
Aftagelig hætte. Lukkes med YKK-lynlås. To lommer med lynlås og to inderlommer. Løbegang med stop i kanten forneden. Elastiske båndkanter omkring hætten og ærmekanterne.

Produktet er imprægneret med Rudolf Bionic Finish Eco, en vandafvisende behandling, der er fri for tilsatte perfluorerede stoffer (PFC). Det kan være nødvendigt at genaktivere imprægneringen, hvis vandet på overfladen holder op med at perle. Det gør du ved at tilføre varme ved lav temperatur, f.eks. strygning eller tørretumbler. Der kan også være behov for af påføre imprægneringspræparat.

  • Kvalitet: Vævet
  • Materiale: 100% Polyester
  • Vask: Skånevask 40°

Varenummer: 1559738-05-110

Fri fragt

Gælder for almindelige pakker over 599 DKK

Læs mere

Faktura & Konto

Vores mest fordelagtige betalingsmetode

Læs mere

Share your favorites!

Bilder taggade med #ellos på Instagram.