Hyal Reyouth Bha 2% Tonic er en let, eksfolierende toner, der er designet til at forfine hudens struktur og give dyb hydrering. Inspireret af den bedst sælgende Hyal Reyouth Toner, nu i en ny formel med 2 % Bha for blidt at fjerne døde hudceller, overskydende olie og urenheder.
Beriget med 10 typer hyaluronsyre giver den langvarig hydrering. Centella Asiatica-ekstrakt beroliger og styrker huden, mens fruktan, panthenol og ceramid Np understøtter hudens naturlige barriere og giver en blød, afbalanceret fornemmelse.
Konsistensen er let og vandig og absorberes hurtigt med en fugtgivende finish. Brug den som det første trin efter rensning for at forberede huden og forbedre optagelsen af de efterfølgende hudplejeprodukter. Resultatet er en glattere, hydreret og strålende hud med en naturlig glød af glashud.
Egenskaber:
Fjerner døde hudceller, overskydende olie og urenheder
Forbereder huden på de næste trin i din hudplejerutine
Giver dyb, langvarig hydrering
Hjælper med at opnå en blød, klar og strålende hud
Vigtige ingredienser:
2 % Bha (salicylsyre): Hjælper med at holde porerne rene og forbedre hudens struktur
10 typer hyaluronsyre: Leverer intens hydrering i flere lag
Centella Asiatica-ekstrakt: Kendt for sine beroligende egenskaber
Panthenol: Understøtter hudens fugtbalance
Fruktan: Fugtgivende og blødgørende
Ceramide Np: Styrker hudens naturlige barriere